Mistični bus - Visit Baranja

Loading Događanja

« Događanja

  • Ovaj događaj je prošao.

Mistični bus

18 lipnja - 19 lipnja

Mistični bus turistički je interpretativni obilazak Baranje namijenjen turistima, posjetiteljima i svima onima koji žele upoznati skrivenu Baranju, zabavne i misteriozne priče likova iz baranjske povijesti. Program Mistični bus vode profesionalni glumci i interpretatori baštine, a obuhvaća obilazak Baranje, ambijentalne predstave, degustacije, ručak i večeru. U sklopu ture ćete, ne znajući kada i kako, stupiti u interakciju s likovima iz baranjske povijesti  te tako i sami postati dio ambijentalno-turističke predstave. Imat ćete priliku družiti se s fotografkinjom i strastvenom lovkinjom Isabellom von Habsburg i nadvojvodom Friedrichom, austrougarskom dizajnericom i profesoricom na Bauhaus školi Otti Berger  i njezinim bratom, ali i s opasnom vladaricom Zmajevca i Batine Crvenom Martom , a upravo od njih ćete čuti zabavne i misteriozne priče Baranje.

P R O G R A M :

MISTIČNI BUS – 1. DAN – 18.06.2022. – Subota
POLAZAK: kod Hotela Patria u 16:00
16:00 – 17:00 Suza: Čarolija podruma Kolar
-posjet i degustacija vina i baranjskih delicija u obiteljskoj vinariji Kolar
17:00 – 17:45 Suza: Tajna dunavske gline
-posjet keramičarskoj radionici uz prikaz rada na keramičarskom kolu
17:50 – 18:35 Zmajevac: PREDSTAVA “Čarobne zrake Baranje”
Baranjske čarobne zrake ne čine samo baranjsko grožđe  slasnim i vina najukusnijima, već oplemenjuju i ljude. Tako su baranjske zrake dotakle i svojim čarom oplemenile i dušu Otti Berger, tekstilne dizajnerice i zvijezde Bauhausa, te njenog brata Otta, nadarenog krojača i obožavatelja kazališta … saznajte više o tome kako je živjela Otti i kakav je bio kulturni život Zmajevca sredinom prošlog stoljeća…
18:50 – 19:15 Batina: Crvena Marta
-uprizorenje legende o opakoj vladarici Batine i zmajevačkih vinograda
19:15 – 19:45 Vinski put
-vožnja vinskim putovima uz zaustavljanje na vidikovcu u srcu Beljskih vinograda
-povratak u hotel Patria
20:30 – 24:00
Hotel Patria – večera i u 21:30 petominutna šetnja do lokacije koncerta benda Gustafi

MISTIČNI BUS – 2.DAN – 19.06.2022. – Nedjelja
POLAZAK: kod Hotela Patria u 10:00
10:15 – 10:45 Darda: Piknik kod Esterhazyja
-obilazak napuštenog dvorca Esterhazy i piknik u perivoju dvorca uz degustaciju Esterhazy torte
11:00 – 12:00 Kopački rit: Šetnja sa Sulejmanom
-šetnja po Kopačkom ritu uz uprizorenje priče o čuvenom turskom mostu i Sulejmanu Veličanstvenom
12:10 – 12:40 Tikveš: PREDSTAVA: “Na ladanju”
Saznajte što je nekad bila zabava, kako su svoje ladanjske dane provodili nadvojvotkinja Isabella von Habsburg i njen suprug te tko ih je posjećivao u ladanjskom dvorcu…
12:40 – 13:40 Tikveš: Prezentacijsko edukacijski centar Tikveš
-obilazak centra
14:00 – 15:00 Bilje: Ručak u Čingi lingi čardi
-ručak uz priču o Čingi lingi bandi (fiš paprikaš po receptu starog ribara Riste)
15:45 Beli Manastir – povratak u hotel Patria i podjela poklona

Pozivamo vas da se upustite u mističnu, offline avanturu i uživate u bogatoj kulturnoj i eno/gastro ponudi, gostoprimstvu i toplini baranjskih ljudi.

Pogledajte što možete očekivati u Ovom videu.

Za sve detalje posjetite stranicu događaja klikom ovdje.

Ulaznicu za izlet “MISTIČNI BUS” možete kupiti putem sljedećih kontakata:
e-mail: misticnabaranja@ruralniturizam-djola.hr
telefon: +385/99 834 6999

Detalji:

Početak:
18 lipnja
Kraj:
19 lipnja

Organizator

Udruga Đola Darda
Comments are closed.
Skip to content